Pomagamy

Celem Stowarzyszenia jest:

  1. Pomoc w pogłębianiu życia duchowego i formacja osób w oparciu o Ewangelię, .Orędzie Miłosiernej Miłości do Małych Dusz. oraz miłość Najświętszego Serca Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.
  2. Miłość bliźniego ze zwróceniem szczególnej uwagi na najuboższych duchowo i materialnie w tym takich grup społecznych jak: seniorzy, bezrobotni, osoby uzależnione, bezdomni.
  3. Realizacja duchowości dziecięctwa Bożego św. Teresy.

Jezus w Orędziu do nas wszystkich mówi:

Nie jestem nauczycielem Miłości. Jestem MIŁOŚCIĄ!
Miłość silniejsza jest od nienawiści.
Ufaj! Miłość zwycięży świat.

Orędzie, t. I, s. 43

Miłość pokona wszelkie trudności.

1 Kor. 13,1-13

Zgodnie z naszym charyzmatem staramy się pomagać ubogim. Na poniższych zdjęciach można zobaczyć niektórych z naszych podopiecznych. Szczególnie w okresie jesienno - zimowym ofiarujemy im żywność, coś cieplejszego do okrycia, w kilku miejscach udało nam się wstawić szyby w oknach i piece w pomieszczeniach. Dzięki temu mogli przetrwać zimę. Ale w naszej posłudze nie zapominamy o tym co sami dostajemy od Jezusa i dlatego zanosimy Dobrą Nowinę słowem i czynem. Głosimy to, czego doświadczamy w relacji z Miłosiernym Bogiem: Jezus Cię kocha.Ania i Darek, widoczni na zdjęciach, zostali przewiezieni na leczenie, jest nadzieja, że znajdą ludzi, którzy poświęcą im czas, serce i lepsze warunki do życia. Prosimy was o modlitwę aby wytrwali.

Posługujemy także:

  1. Dom Pomocy Społecznej dla bezdomnych mężczyzn, ul. Nowe Sady 17; posługiwaliśmy od 2018r. do 2020r.
  2. Dom sióstr Misjonarek Miłości Łódź, ul. A. Struga 90A 1 i 3 środa miesiąca godz. 16.40. Prowadzi: Izabella Szwertner.
  3. Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńcze w Łodzi, ul. Przybyszewskiego 255/267 2-gie i 4-te czwartki miesiąca godz. 14.30. Prowadzą: Magda Jura, Ewa Łonicka.

Ania

Ania przez pewien czas była w szpitalu, później w domu opieki (miała czystą pościel, codziennie jedzenie, leki). Dziękujemy Ci Jezu za ludzi którzy nie są obojętni na los drugiego. Jednak Ania i Krzysztof powrócili do dawnego życia. Zmarli w 2018 r. Ufamy, że w zakątku ich serca został obraz Boga Miłosiernego. Ufamy, że Boże Miłosierdzie zwyciężyło, że Bóg Ojciec wejrzał na Krew Jezusa i przyjął ich do grona zbawionych - po oczyszczeniu w ogniu czyśćca. Polecamy wszystkich ubogich, którym posługiwaliśmy, a którzy już odeszli z tego świata waszej modlitwie.
Jezu ufam Tobie.

male-dusze-pomagamy-ania